Regulamin sklepu internetowego butykabir.pl

§1 Informacje ogólne

 1. Regulamin określa zasady sprzedaży przez sklep butykabir.pl należący do firmy F.H. Piotr Żukliński, z siedzibą przy ul. Krasińskiego 62a, 38-200 Jasło, zarejestrowanej w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Miasta Jasła Numer NIP: 685-104-63-82, REGON: 371091587
 2. Transakcje kupna-sprzedaży odbywają się w formie umowy zawieranej na odległość za pomocą serwisu internetowego, pomiędzy zamawiającym - zwanym dalej Klientem, a sklepem internetowym butykabir.pl, zwanym dalej Sprzedającym.
 3. Serwis internetowy Sprzedającego F.H. Piotr Żukliński funkcjonuje pod adresem butykabir.pl


§2 Zamówienia

 1. Zamówienia przyjmowane są przez cały czas pracy serwisu internetowego http://butykabir.pll poprzez formularz zamówienia umieszczony na stronie sklepu butykabir.pl
 2. Do realizacji zamówienia koniecznie jest:
  - wskazanie zamawianych produktów i ilości;
  - podanie danych potrzebnych do dostawy – wg pól formularza zamówienia;
  - wskazanie preferowanej formy płatności i dostawy;
  - wysłanie formularza ze strony sklepu http://butykabir.pl;
  - potwierdzenie zamówienia poprzez kliknięcie linku zawartego w mailu otrzymanym ze sklepu po złożenia zamówienia. Wyjątkiem są Kupujący zarejestrowani w sklepie http://butykabir.pl, których wymóg potwierdzenia zamówienia nie dotyczy,
 3. O dostępności i terminie realizacji zamówienia kupujący zostanie poinformowany e-mailem zwrotnym
 4. W przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych i braku możliwości kontaktu z Klientem, Sprzedający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji zamówienia  
 5. W przypadku niedostępności produktów lub problemów z realizacją zamówienia Sprzedający skontaktuje się z Klientem w sprawie ustalenia sposobu i czasu realizacji zamówienia lub ewentualnego odstąpienia od realizacji zamówienia.
 6. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu, lub wycofać je do momentu jego wysłania. Wprowadzanie zmian lub wycofanie jest możliwe poprzez:
  - dodanie dodatkowych warunków i uwag w polu "Uwagi" na formularzu zamówienia
  - kontakt e-mail pod adresem piotr.zuklinski@o2.pl,
  - kontakt telefoniczny pod numerem  505-035-323.
 7. Klienci zarejestrowani mają możliwość śledzenia stanu realizacji swoich zamówień na stronie sklepu http://butykabir.pl


§3 Ceny towarów i płatność

 

 1. Wszystkie ceny towarów podawane są w PLN i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze obowiązuje w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep butykabir.pl zastrzega sobie możliwość zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie.
 2. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  - płatność przy odbiorze - należność pobiera pracownik firmy dostarczającej przesyłkę
  - płatność przelewem bankowym bezpośrednio na konto sklepu. Nr konta butykabir.pl: 80 2030 0045 1110 0000 0294 0190
 3. Do każdego zamówienia doliczany jest koszt dostawy zgodny z cennikiem firmy dostarczającej wraz z podatkiem VAT.

 

§4 Terminy, dostawy i koszty

 

 1. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem są Państwo informowani o stanie zamówienia i mogą podejmować decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania,
 2. Przewidywany czas dostawy przesyłki POCZTOWEJ PRIORYTETOWEJ to 1 – 3 dni roboczych od momentu wysłania.
 3. Przewidywany czas dostawy przesyłki kurierskiej to 1-2 dni roboczych od momentu wysłania.
 4. Wysyłka zamówionych towarów następuje:
  - w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze (pobranie) - po otrzymaniu przez sklep potwierdzenia zamówienia, w dni robocze, maksymalnie w przeciągu 48 godzin od skompletowania zamówienia, w większości przypadków w przeciągu 24 godzin.
  - w przypadku zamówień płatnych przelewem – po otrzymaniu płatności – zaksięgowaniu środków na koncie butykabir.pl, w dni robocze, maksymalnie w przeciągu 48 godzin od skompletowania zamówienia, w większości przypadków w przeciągu 24 godzin.
 5. Koszt przesyłki jest uzależniony od wagi całego zamówienia oraz wybranej formy płatności i dostawy. Informacja o koszcie wysyłki jest dostępna w trakcie dokonywania zamówienia na formularzu zawierającym zestawienie zamówionych towarów.
 6. Dostawy produktów zamawianych w naszym sklepie realizowane są na terenie całego kraju.
 7. Dostawy krajowe realizowane są Pocztą Polską,
 8. Orientacyjne wartości opłat są wyliczane na podstawie cennika firm spedycyjnych i podane w zakładce koszty wysyłki. 
 9. Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem.
 10. Z chwilą pokwitowania na Nabywcę przechodzi prawo własności towaru oraz wszelkie ryzyka związane z posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.
 11. Odbierając towar Nabywca jest bezwzględnie zobowiązany do sprawdzenia, czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu, oraz czy jej zawartość jest zgodna z zamówieniem.

 

§5 Rejestracja Klienta i polityka prywatności

 

 1. Firma F.H. Piotr Żukliński  umożliwia Klientom rejestrację w serwisie butykabir.pl
 2. Rejestracja umożliwia stronom nieograniczony kontakt i ułatwia zawieranie transakcji bez konieczności podawania danych do dostawy przy każdej transakcji oraz zwalnia Klienta z konieczności potwierdzania złożonych zamówień.
 3. Rejestracja jest równoznaczna z podaniem danych niezbędnych do wysyłki oraz jednorazowym potwierdzeniem faktu rejestracji poprzez kliknięcie linku zawartaego w otrzymanym mailu rejestracyjnym.
 4. Rejestracja klienta umożliwia otrzymywanie wiadomości od butykabir.pl (opcja) oraz umożliwia otrzymywanie rabatów ustalonych indywidualnie przez sklep butykabir.pl
 5. Dane Klientów otrzymane zarówno w procesie rejestracji oraz składania zamówienia są prawnie chronione.
 6. F.H. Piotr Żukliński nie sprzedaje i nie udostępnia danych personalnych i adresowych osobom trzecim.
 7. F.H. Piotr Żukliński zastrzega sobie prawo do wysyłania informacji związanych tylko i wyłącznie z serwisem http://butykabir.pl
 8. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę F.H.Piotr Żukliński danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883.
 9. Po dokonaniu transakcji Nabywca może samoczynnie usunąć swoje dane z bazy butykabir.pl.
 10. Prezentacja zawartości sklepu butykabir.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 Kodeksu Cywilnego.
 11. Wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

 

§6 Zwroty, reklamacje

 

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie http://butykabir.pl bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
 2. Zwrot jest możliwy, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym paragonem oraz informacją o numerze konta na jakie należy przelać zwracane pieniądze lub informacją o innym towarze w zamian.
 3. W przypadku przesyłki zwrotnej realizowanej zgodnie z pkt 1., koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Klient. Sklep butykabir.pll nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.
 4. Zwrot należnej kwoty równej cenie towaru nastąpi w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 5. Jeżeli w trakcie zawierania transakcji klient otrzymuje dodatkowe oferty w postaci rabatu lub gratisu, to w przypadku rezygnacji z transakcji i zwrotu towaru, koszty poniesione przez sklep butykabir.pl, a związane z udzielonym rabatem lub gratisem pomniejszą kwotę o której mowa pkt. 4.
 6. W przypadku wymiany towaru, kolejna przesyłka zostanie wysłana zgodnie z zasadami określonymi w paragrafie 4.
 7. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia, powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres: F.H. Piotr Żukliński, ul. Krasińskiego 62a, 38- 200 Jasło. Zwrot należnej kwoty równej cenie towaru nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od rozpatrzenia reklamacji przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta. Do odsyłanego towaru należy dołączyć paragon oraz notatkę dotyczącą przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania stanów magazynowych), butykabir.pl zwróci Klientowi równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
 
Kupując w sklepie internetowym butykabir.pl automatycznie akceptujesz w/w  regulamin.